Jak donosi Reuters, wszyscy pracownicy zatrudnieni przez Citigroup w USA, którzy do 14 stycznia nie zaszczepią się przeciwko COVID-19 zostaną zwolnieni. Informacja ta wypłynęła w związku z ujawnieniem wewnętrznej notatki. Według jej zapisów, osoby niezaszczepione czeka najpierw bezpłatny urlop, a następnie otrzymanie wypowiedzenia do końca stycznia.

Niezaszczepieni pracownicy Citigroup stracą pracę

Obowiązek szczepienia przeciw COVID-19 w grupie Citi ma nie dotyczyć jedynie osób, które powołują się na ważne względy zdrowotne, czy też religijne. W wewnętrznym dokumencie bank informuje pracowników, że mogą w przyszłości ubiegać się o inne stanowiska, o ile będą przestrzegać nowych wytycznych.

Już teraz 90 proc. amerykańskich pracowników Citigroup ma status osoby zaszczepionej. W związku z postawionym ultimatum odsetek ten szybko rośnie – podaje Reuters.

Amerykański koncern jako pierwszy bank zaostrza politykę w sprawie szczepień. Dotychczas jego konkurencja posunęła się jedynie do zalecenia niezaszczepionym pracownikom pracy zdalnej. Głośno było za to o zasadach, jakie wprowadziło Google wobec osób zatrudnionych w Stanach Zjednoczonych. W tym przypadku brak szczepienia miał skutkować obniżeniem pensji, a potem zwolnieniem.