Brokerzy przesyłają do Compensy e-mailowe zapytania o ubezpieczenie dla swoich klientów. Dokumentacja trafia do Asystenta AI, który przeprowadza jej analizę w ciągu mniej niż minuty. System identyfikuje sumy ubezpieczenia, porządkuje klauzule oraz określa ich zgodność ze standardami Compensy, a następnie przygotowuje propozycję ubezpieczenia – czytamy w komunikacie.

Sztuczna inteligencja w Compensie dla klientów korporacyjnych

Dzięki temu underwriter może skoncentrować się na ocenie ryzyka i szybkiej weryfikacji propozycji przygotowanej przez AI. Kolejnym etapem jest potwierdzenie warunków ubezpieczenia i wysokości składki. Pierwsze ubezpieczenie z wykorzystaniem Asystenta AI Compensa wystawiła w grudniu 2024 roku.

Firma już teraz wykorzystuje sztuczną inteligencję w innych obszarach swojej działalności. Likwidację szkód komunikacyjnych wspomaga system automatycznej oceny uszkodzeń na podstawie zdjęć, który pozwala na szybką wycenę prostych szkód. Klienci mogą liczyć także m.in. na wsparcie inteligentnego chatbota, pomagającego im w zgłaszaniu szkód.

W transformacji Compensę wspiera należąca do niej spółka Beesafe, która pełni rolę centrum technologicznego dla ubezpieczyciela. Beesafe uczestniczył w pracach nad wdrożeniem Asystenta AI dla ubezpieczeń korporacyjnych.

Ostatnio pisaliśmy, że PZU sięga po generatywną sztuczną inteligencję, aby usprawnić obsługę klientów. Dzięki rozwiązaniu Samoobsługa NEXT mogą oni otrzymać odszkodowania za szkody majątkowe PZU Dom w mniej niż 24 godziny. W komunikacie czytamy, że jest to pierwsze wdrożenie usprawniające procesy klienckie wykorzystujące GenAI w grupie PZU.