Otrzymane finansowanie pozwoli londyńskiemu climate-techowi na dalszą ekspansję w USA oraz wprowadzenie nowych produktów pozwalających przełamać barierę w dostępie do danych klimatycznych w instytucjach finansowych – czytamy w komunikacie.
Startup Connect Earth pozyskuje 5,6 mln USD
Inwestorem wiodącym został brytyjski fundusz Gresham House Ventures, a w rundzie wzięli udział także Love Ventures, Global Brain i jegos CVC partner The Norinchukin Bank, Portfolio Ventures, Super Capital i aniołowie biznesu. Do rundy seed – rok po ogłoszeniu rundy pre-seed – dołączyli również dotychczasowi inwestorzy, m.in. polski Market One Capital, Mustard Seed MAZE i Venista Ventures.
Londyńska firma założona w 2021 roku przez Alexandra Lempkę i Nicolasa Carmonta pracuje z danymi klimatycznymi i ułatwia do nich dostęp. Dzięki API do śledzenia emisji dwutlenku węgla, Connect Earth pozwala instytucjom finansowym udostępnić swoim klientom informacje o wpływie ich codziennych wydatków i decyzji inwestycyjnych na klimat.
– Pojawia się dużo pomysłów na dekarbonizację w sektorze finansowym, dlatego wciąż chcemy zwiększać naszą ofertę produktową, między innymi by pomóc instytucjom finansowym mierzyć i zmniejszać emisję dwutlenku węgla wśród swoich klientów. Ta runda pomoże nam wyraźnie zwiększyć nasz zasięg w skali globalnej – mówi Alexander Lempka, współzałożyciel i CEO w Connect Earth.
Wraz z Nickiem Carmontem, drugim współzałożycielem i CTO startupu, znalazł się on w tegorocznej europejskiej edycji Forbes 30 under 30: Social Impact.
Finansowanie pozwoli Connect Earth na szybszy rozwój w Europie i ekspansję w USA, gdzie spółka współpracuje już z instytucjami finansowymi i partnerami strategicznymi. Dzięki nowej inwestycji, zespół będzie mógł skupić się na rozpoczęciu nowych kluczowych współprac, w tym z tzw. spółkami blue chip.
Od początku 2022 roku Connect Earth oszacował emisję dwutlenku węgla dla ponad pół miliarda transakcji finansowych. API Connect Earth zostało zintegrowane z dużymi europejskimi grupami bankowymi, takimi jak KBC Bank, bankami spółdzielczymi, jak chociażby nowojorski Bank Purely, a także kilkoma fintechami w Europie i USA, w tym Cogni, Ribbon oraz Jules.