Polskie spółki należące do Grupy Credit Agricole przekażą 600 tys. zł na konto Polskiej Misji Medycznej. Darowizna ta zostanie przeznaczona na pomoc medyczną w Ukrainie. Dodatkowo, pracownicy spółek dołączyli do akcji kompletowania apteczek z podstawowymi lekami i opatrunkami dla uchodźców.

Oferta Credit Agricole dla obywateli Ukrainy

Bank poinformował, że ukraińscy klienci nie ponoszą opłat za prowadzenie rachunku oraz za wydanie karty. Co więcej, do potwierdzenia tożsamości w celu założenia rachunku wystarczy im jedynie paszport. Ponadto przelewy pieniężne wysyłane na Ukrainę są darmowe.

Uproszczone zostały także procedury restrukturyzacji kredytu dla obywateli Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych musieli zawiesić swoją działalności zawodową.

Na stronie Credit Agricole została utworzona specjalna strona w języku ukraińskim z najważniejszymi informacjami dla klientów. Dostępna jest również infolinia w języku ukraińskim. W najbliższym czasie we wszystkich oddziałach banku będą dostępne zdalne tłumaczenia języka ukraińskiego i ukraińskiego języka migowego na język polski.

Pomoc dla ukraińskich pracowników

Bank zapewnia, że szczególną opieką zostali objęci pracownicy Credit Agricole Ukraina oraz rodziny pracowników polskiego Credit Agricole, którzy pochodzą z Ukrainy. Polskie spółki Grupy Credit Agricole uruchomiły specjalny wewnętrzny fundusz pomocowy, organizują także transport z granicy, zakwaterowanie i najbardziej potrzebną pomoc.

– Ponadto naszym pracownikom oferujemy płatny urlop, finansowe świadczenie socjalne oraz zapewnienie ciągłości zatrudnienia. Ponadto oferujemy pomoc formalno-prawną, medyczną, psychologiczną w języku polskim i ukraińskim oraz każdą inną, która jest w tej chwili niezbędna – mówi Anna Podlewska, koordynatorka akcji pomocowej w Credit Agricole Bank Polska.