Usługa Curve Pay została wprowadzona dla klientów zamieszkujących Polskę, Wielką Brytanię, Francję, Włochy, Niemcy, Hiszpanię i Rumunię.

O sprawie pierwszy napisał serwis Cashless.pl

Curve udostępnia płatności zbliżeniowe dla posiadaczy smartfonów Huawei

Wprowadzone rozwiązanie odpowiada na potrzeby posiadaczy telefonów Huawei, którzy nie mogą korzystać z usług Google, w tym z Google Pay. Z Curve Pay mogą skorzystać posiadacze urządzeń zarówno z systemem HMS jak i GMS.

W celu skorzystania z nowej metody płatności należy pobrać najnowszą wersję aplikacji Curve z Huawei AppGallery. Opcja włączenia płatności Curve Pay znajduje się w zakładce „Konto”. Nowi klienci mogą również uruchomić tę opcję na etapie tworzenia nowego konta.

Aplikacja Curve udostępnia rozwiązanie „All Card in One”. Klient podpina posiadane karty w jedno miejsce, a następnie może płacić kartą wydaną przez Curve. Wybór karty, która ma zostać obciążona w trakcie transakcji odbywa się w aplikacji.

Fintech ogłosił w lipcu br. współpracę z Discover, dzięki której klienci z wybranych państw zyskują możliwość dodawania do aplikacji również swoich kart Discover.