SAB Finance jest jednym z liderów na rynku walutowym dla firm w Czechach. Równie mocną pozycję firma chce osiągnąć w Polsce dzięki swojej ofercie. Za pośrednictwem platformy internetowej ProStream oferuje firmom (niezależnie od ich wielkości) niskie spready na wszystkich parach walutowych, bezpłatne przelewy SEPA i SWIFT oraz zerowe opłaty za założenie i prowadzenie konta.

Fintech ProStream prezentuje wyniki

W 2022 roku zysk księgowy spółki (przed opodatkowaniem) sięgnął 268 mln CZK, czyli 52 mln zł i był o 34% wyższy niż rok wcześniej. Firma SAB Finance jest notowana na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Model biznesowy spółki opiera się na trzech filarach: pierwszy to niskokosztowa wymiana i przewalutowanie, drugi to globalny system płatniczy z zerowymi opłatami, a trzeci to produkty zabezpieczające przed ryzykiem walutowym – czytamy w komunikacie.

W Polsce ProStream oferuje głównie spotową wymianę walut przez platformę internetową, bez opłat z niskimi spreadami. W ciągu roku firma chce zdobyć 5% polskiego rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Prezentuje swoją ofertę, w ramach której usługi (zarządzanie kontem, przelewy SWIFT i SEPA) oferowane są bezpłatnie pod hasłem „AllZero”.

Fintech ProStream jest częścią czeskiej spółki SAB Finance. Od 2004 roku posiada licencję instytucji płatniczej Czeskiego Banku Narodowego. W Polsce SAB Finance działa na podstawie zgłoszenia działalności transgranicznej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).