ProStream to marka SAB Finance – spółki posiadającej licencję instytucji płatniczej wydaną przez Czeski Bank Narodowy. Oprócz Czech, firma działa także na Słowacji i w Wielkiej Brytanii.

–  Oferowana przez nas możliwość przeprowadzania transakcji walutowych z idealnie przejrzystymi kursami, które zwykle osiągają tylko najwięksi gracze,  w połączeniu z brakiem opłat, pozwala usuwać bariery handlowe. Nasza oferta zrewolucjonizowała czeski rynek. Teraz czas na Polskę – mówi Radomir Lapčík, założyciel i pomysłodawca ProStream.

Platforma ProStream wchodzi na polski rynek

W wydanym komunikacie czytamy, że ProStream oferuje firmom kursy wymiany ze średnimi spreadami  w wysokości 0,1% i brak opłat za płatności, w tym 0% opłaty za płatności SWIFT.

Jak skorzystać z usług ProStream? W tym celu należy zarejestrować się na stronie ProStream.com. Proces rejestracji składa się z 3 etapów: wypełnienia formularza z prośbą o podanie danych firmy i danych kontaktowych, podpisania umowy drogą elektroniczną lub za pomocą kodu SMS oraz utworzenia dostępu użytkownika.

– Najlepsze kursy walut w bankach mogą negocjować tylko duże firmy. W gorszej sytuacji są małe i średnie przedsiębiorstwa, a przynajmniej były do teraz, ponieważ w Polsce pojawiła się platforma ProStream. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi polskimi firmami, także dużymi korporacjami, bo nie mamy limitów dotyczących kwot, jakie można wymieniać na naszej platformie. Zakładamy, że będziemy pozyskiwać kilkuset klientów miesięcznie –  mówi Adam Ptáček (na zdjęciu), CEO ProStream.

Według badań Ipsos, przeprowadzonych na zlecenie ProStream, 92 proc. polskich firm jest zainteresowanych gwarancją najlepszych publicznie dostępnych kursów walut, a 89 proc. chciałoby zerowych opłat po stronie nadawcy przy płatnościach dokonywanych na całym świecie. Dla 87 proc. badanych firm ważna jest możliwość zabezpieczenia transakcji przed wahaniami kursów.