Identt zapewnia zdalną, zewnętrzną weryfikację tożsamości klientów w porównaniu z AI. Firma wspomaga transformację cyfrową m.in. poprzez minimalizację oszustw, onboarding klienta w całości online, obsługę obsługi usług.  Zapewnia wiele scenariuszy weryfikacji tożsamości – na podstawie zdjęć dokumentów, wizerunku osób, dokumentu tożsamości dokumentu.

Cyfrowa weryfikacja tożsamości – jak to wygląda?

Identt udostępnia system wyposażony w algorytmy identyfikujące proces weryfikacji tożsamości wszędzie tam, gdzie potwierdzenie tożsamości jest potwierdzone w systemie obsługi klienta. Automatyczna weryfikacja pozwala na dokładniejsze i stopniowe sprawdzanie dokumentu niż przy stosowaniu metody udostępniania. Widząc z biometrycznego zbadania wizerunku osób, firma wykazała z naszej strony, że ma większe znaczenie na wykrycie wyłudzenia.

W rozmowie z Janem Szajdą, CEO spółki poruszyliśmy takie kwestie jak trendy w zakresie zdalnej weryfikacji tożsamości, wykorzystanie biometrii, branże, w których tego typu rozwiązania mogą być wykorzystywane, uwarunkowania prawne, plany Identt na przyszłość oraz wiele innych.

Z Janem Szajdą, CEO Identt rozmawiał Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl. Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Pozostałe materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.