– Komisja jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego pośredniego nabycia akcji Currency One SA z siedzibą w Poznaniu przez DC24 Alternatywną Spółkę Inwestycyjną sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, w liczbie powodującej przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu oraz 50% udziału w kapitale zakładowym Currency One SA – czytamy w komunikacie.

KNF nie wyraża sprzeciwu wobec przejęcia akcji Currency One

Dodatkowo KNF jednogłośnie stwierdził brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego bezpośredniego nabycia udziałów YetiPay sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przez DC24 Alternatywną Spółkę Inwestycyjną sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, w liczbie powodującej przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników oraz 50% udziału w kapitale zakładowym YetiPay sp. z o.o.

Currency One to operator serwisów Walutomat.pl oraz InternetowyKantor.pl. Z kolei DC24 Alternatywna Spółka Inwestycyjna została zarejestrowana w kwietniu bieżącego roku. Na czele Currency One, DC24 oraz YetiPay stoi Piotr Kurczewski – jako prezes zarządu. Kurczewski to także prezes takich spółek jak PayPro (operator serwisu Przelewy24), czy Dialcom24. Stoi on również na czele P24 DotCard, grupy która skonsolidowała Przelewy24 oraz należące do Nets Dotpay oraz eCard.

Warto przypomnieć, że w 2017 roku Walutomat oraz InternetowyKantor.pl (należące do Currency One) zostały połączone aliansem strategicznym z Przelewy24 (z grupy PayPro).