DKV Mobility, europejska platforma B2B dla płatności i rozwiązań w trasie, rozbudowuje swoją sieć akceptacji płatności mobilnych. Dzięki funkcji DKV APP&GO w aplikacji DKV Mobility App, kierowcy mogą teraz rozliczać transakcje tankowania za pomocą smartfona na ponad 500 stacjach paliw, także bezobsługowych, marek Esso, Texaco i Firezone.

Płatności smartfonem na stacjach paliw w Belgii i Holandii

– Partnerstwo z EG oznacza podłączenie silnych marek paliwowych do naszej sieci płatności mobilnych. Aktywowanie na tych stacjach płatności smartfonem ułatwi naszym klientom szybkie i bezpieczne rozliczenia, bez wysiadania z auta – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility.

Dzięki ostatnim integracjom funkcja płatności DKV APP&GO jest dostępna na ponad 3 000 stacji paliw w Austrii, Belgii, Danii, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu i Holandii.

W Polsce tego typu rozwiązania nie są niczym nowym. Płatności przez aplikacje na swoich stacjach paliw udostępnia między innymi Lotos za pośrednictwem Pay&Go, Orlen za pomocą Orlen Pay, czy Circle K z wykorzystaniem własnej aplikacji Circle K.