– Bardzo cieszę się, że obaj Panowie wesprą rozwój platformy crowdfundingowej StockAmbit. Wkraczamy w niezwykle ciekawy czas, jeżeli chodzi o rynek crowdfundingu w Polsce i doświadczenie biznesowe obu ekspertów w jest nie do przecenienia. Ważna również jest dla nas ich perspektywa ładu korporacyjnego w biznesie nadzorowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zamierzamy  czerpać z ich umiejętności i doświadczeń, które przez lata zdobywali na rynku finansowym i kapitałowym – wyjaśnia Radosław Jeziorski, CEO StockAmbit S.A.

Dr Mieczysław Groszek przewodniczącym rady nadzorczej StockAmbit

Dr Mieczysław Groszek obejmie rolę przewodniczącego rady nadzorczej StockAmbit. Z branżą finansową jest związany od 1990 r. Był m.in. prezesem Polskiego Banku Rozwoju i wiceprezesem  BRE Banku (przemianowanego później na mBank). W latach 2002-2010 był prezesem BRE Leasing. Przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa Związku Banków Polskich. Jeden z twórców programu Polska Bezgotówkowa i do niedawna prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa. Ukończył SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), gdzie przez wiele lat pracował jako pracownik naukowy.

Z kolei Krzysztof Jurkowski został członkiem Rady Nadzorczej StockAmbit. Ma wieloletnie doświadczenie na rynkach kapitałowych. Związany m.in. z BPS Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych SA jako dyrektor departamentu funduszy niepublicznych, a także Metlife, Credit Suisse Asset Management oraz TMS Brokers. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), posiada licencje doradcy inwestycyjnego i maklera papierów wartościowych