Założona w 2016 roku firma Finxact zbudowała chmurową platformę SaaS, zaprojektowaną z myślą o rozwoju skali biznesu i wymogach regulacyjnych, z którymi muszą mierzyć się największe amerykańskie instytucje finansowe.

Fiserv przejmuje Finxact

Wysoka kwota transakcji z pewnością przyciąga uwagę. Fiserv zawarł bowiem umowę o przejęciu firmy Finxact za około 650 milionów dolarów.

Wszystko jednak nabiera kolorów, gdy przyjrzymy się platformie Finxact, czyli opartemu o chmurę systemowi dla bankowowości. Ma on zapewniać pełny dostęp do wszystkich danych i funkcji za pośrednictwem API. Fiserv wzmacnia zatem powyższym ruchem swoją ofertę i rozwija strategię cyfrową.

— Ta transakcja uzupełnia nasze rozwiązania do obsługi kont i rozszerza nasze możliwości obsługi klientów, łącząc wysoce elastyczne i skalowalne funkcje Finxact w zakresie API z kompleksowym portfolio cyfrowych rozwiązań finansowych i doświadczeniem Fiserv — powiedział Frank Bisignano, dyrektor generalny Fiserv.

Amerykański gigant płatniczy działa także w Polsce. Ostatnio Fiserv Polska udostępnił SoftPOSa, czyli terminal w smartfonie, o nazwie PolCardGo. Pozwala on sprzedawcy na przyjmowanie płatności na dowolną kwotę. Także tych powyżej 100 PLN.