Partner serwisu Visa dla biznesu

Dzięki tej aplikacji założycie konto w Unii Europejskiej bez zbędnych formalności

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 18 sierpnia 2017, 15:24 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 20:31

Ipagoo to ciekawa aplikacja, oferująca klientom nową koncepcję mobilnej bankowości i umożliwiająca po raz pierwszy otwarcie wielu zagranicznych kont, bez konieczności posiadania dowodu zamieszkania w tych krajach.

Dzięki tej aplikacji założycie konto w Unii Europejskiej bez zbędnych formalności.

Obecnie klientem ipagoo może zostać każda osoba, która ma co najmniej 11 lat oraz obywatelstwo lub status rezydenta w jednym z 28 wymienionych państw.

Czytaj także: Transport sharing w europejskich stolicach. Warszawa wysoko w rankingu

Co oferuje ipagoo?

ipagoo - w jakich krajach działa?

  • obsługa rachunków w wielu walutach i wielu krajach z poziomu jednej aplikacji,
  • wymiana walut w czasie rzeczywistym po korzystnym kursie,
  • płatności pod kontrolą i zarządzanie beneficjentami,
  • natychmiastowe przelewy międzynarodowe między kontami ipagoo. Możliwość wykonywania i otrzymywania przelewów SEPA, Faster Payments, CHAPS, BACS, Target2 oraz SWIFT.

Obecnie ipagoo dostępne jest w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii oraz Francji i oferuje konta w walutach takich jak dolar amerykański, funt brytyjski i euro. Twórcy platformy zapewniają, że na polskim rynku pojawią się już w I kwartale 2018 roku. Natomiast już teraz usługa jest  dostępna dla wszystkich Polaków, którzy chcą otworzyć konta w innych krajach, w których funkcjonuje ipagoo.

Aplikacja będzie szczególnie przydatna jeżeli wyjeżdżamy na studia lub do pracy do Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii oraz Francji i szukamy legalnego zatrudnienia. Posiadanie konta w banku jest jednym z warunków, które przed pracownikami stawiają pracodawcy. Często aby takie konto otworzyć musimy przedstawić szereg dokumentów, w tym poświadczenie zamieszkania na terenie danego kraju. Dzięki ipagoo możemy założyć konto na terenie 4 wyżej wymienionych państw bez lokalnego adresu zamieszkania.

Czytaj także: Azimo – polski startup uruchamia przelewy przez SMS

ipagoo a kwestia bezpieczeństwa

Aplikacja ipagoo

W oficjalnej prezentacji, którą redakcja Fintek.pl otrzymała z biura prasowego ipagoo, czytamy: „Ipagoo jest instytucją pieniądza elektronicznego, nie bankiem, a zatem nie jest przedmiotem ryzyka systemowego i nie jest objęte bankowym funduszem gwarancyjnym, gdyż nie ma takiej potrzeby. Ipagoo nie inwestuje i nie pożycza środków zdeponowanych przez klientów. Fundusze klienta są zawsze dostępne na żądanie, a rachunki klientów i rachunki ipagoo są od siebie odseparowane”.

Oznacza to mniej więcej tyle, że ipagoo nie oferuje kont bankowych z pełną funkcjonalnością. Platforma nie udzieli nam pożyczki, ani nie zaoferuje atrakcyjnie oprocentowanej lokaty.

ipagoo używa wysoce zaawansowanych systemów bezpieczeństwa stanowiących zaporę przed cyberatakami oraz regularnie przechodzi testy penetracji, dzięki czemu jest w stanie zaoferować użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Jedną z unikalnych funkcji ipagoo jest weryfikacja transakcji Card Not Present. Za każdym razem, gdy klient po raz pierwszy użyje karty w internetowym lub telefonicznym punkcie sprzedaży, aplikacja wyśle mu powiadomienie Push, bez którego autoryzacji transakcja nie zostanie przeprowadzona. Następnie klient może dodać wybrany punkt do listy zaufanych lub pozostać przy opcji każdorazowej weryfikacji poprzez powiadomienia.

Aplikacja ipagoo pozwala na natychmiastowe powiązanie karty z dowolnym kontem w dowolnej dostępnej walucie, dzięki temu do obsługi wszystkich posiadanych kont wystarczy jedna karta od Mastercard. Co więcej apka umożliwia łatwe blokowanie i odblokowywanie karty oraz poszczególnych typów transakcji, bez potrzeby kontaktowania się z obsługą klienta.

Korzystanie z platformy nie jest jednak do końca darmowe, tak jak na przykład używanie aplikacji Revolut. Za bycie użytkownikiem ipagoo trzeba zapłacić odpowiednio 4 dolary, 3 euro albo 2,5 funta miesięcznie. Dodatkowo za przewalutowanie przelewu firma pobierze spread wysokości 0,5%, 2 euro za wypłatę z bankomatu i 3 euro miesięcznie za używanie karty.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dzieki-aplikacji-zalozycie-konto-unii-europejskiej-zbednych-formalnosci