Ebury to wspierany przez Banco Santander dostawca usług bankowości korporacyjnej dla MŚP prowadzących handel międzynarodowy. Na początku tego roku pisaliśmy o tym, że Ebury otwiera swoje nowe biuro na Śląsku. Teraz firma kupiła udziały w LoopingOne, startupie z zakresu KYC i płatności dla rynków i platform kierując swoją uwagę na Niderlandy.

Ebury rozszerza wpływy w regionie

Inwestycja o wartości 800 tys. EUR ma na celu dalszy rozwój produktu i rozpoczęcie procesu składania wniosku o licencję instytucji pieniądza elektronicznego w holenderskim Banku Centralnym dla LoopingOne.

Integracja z Ebury da również LoopingOne możliwość oferowania usług wielowalutowych swoim klientom na rynku od samego początku. Platforma oferuje bowiem ujednolicone rozwiązanie do weryfikacji tożsamości (KYC) kupujących i sprzedających, organizuje podzielone płatności i wypłaty dla handlowców oraz konsumentów.

Inwestycja Ebury w LoopingOne nastąpiła po ogłoszeniu w zeszłym miesiącu przejęcia brazylijskiego fintechu Bexs, poszerzając ofertę firmy w Brazylii, szczególnie dla firm, które sprzedają swoje produkty za pośrednictwem internetowych marketplace’ów.