iTaxi umożliwia klientom zamawianie przejazdów przez aplikację mobilną oraz infolinię. Aplikacja jest zintegrowana z systemami płatności BLIK, Apple Pay i Google Pay.

Współpraca iTaxi i EcoCar w Warszawie

W ostatnim czasie flotę iTaxi w Warszawie zasiliły pojazdy korporacji Euro Taxi i Tele Taxi, rozszerzając tym samym dostępność usług w stolicy. Minione miesiące przyniosły również wzmocnienie struktur o marki Komfort Taxi, Flash Taxi, As Taxi, Dajan Taxi, Blue Taxi oraz City Drivers działające w Trójmieście.

– Nawiązujemy kolejne strategiczne partnerstwa, aby zapewniać naszym klientom jak najkrótszy czas oczekiwania na przyjazd taksówki. Chcemy też minimalizować nasz wpływ na środowisko, dlatego niezmiernie cieszymy się, że dzięki akwizycji EcoCar, będziemy mogli oferować naszym pasażerom jeszcze więcej ekologicznych przejazdów – mówi Renata Bardecka, prezeska zarządu w iTaxi.

Kilka miesięcy temu na Fintek.pl pisaliśmy o innej dużej współpracy na rynku taxi – chodzi o integrację usługi carsharingu od Traficara w aplikacji FreeNow. Rozwiązanie od początku było dostępne w 10 aglomeracjach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Szczecinie i Rzeszowie.

Warto przypomnieć, że zgodnie z nowymi przepisami, od 17 września 2023 roku wszyscy nowi kierowcy taxi muszą przejść weryfikację osobistą w platformach, z którymi podejmują współpracę. Natomiast 1 października 2023 roku minął termin dla wszystkich firm i platform posiadających licencję pośrednika w przewozie osób na dokonanie osobistej weryfikacji wszystkich współpracujących z nimi kierowców.

Więcej o najnowszych wydarzeniach na rynku taxi i elektromobilności przeczytasz tutaj.