Za pomocą bramki będzie możno dokonywać płatności takimi metodami jak karty płatnicze, BLIK, pay-by-linki, czy Google Pay i Apple Pay. W komunikacie czytamy, że bramka Płatnicza Elavon jest przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw z różnych branż, takich jak: handel, usługi, restauracje, hotele i pensjonaty. Usługa jest dostępna w Polsce od kwietnia 2025 roku.
Elavon udostępnia bramkę płatniczą dla sklepów online
Elavon oferuje dodatkową wartość dzięki takim rozwiązaniom jak: platformy samoobsługowe, aplikacja mobilna Elavon Connect i Smart Forms, które mają usprawniać interakcje z klientami. Dla branży hotelarskiej istotną wartością ma być możliwość obsługi płatności w ponad 80 walutach i dynamiczne przeliczanie walut (DCC).
– Widzimy, że ponad 70% klientów rezygnuje z zakupów, gdy napotyka trudności z płatnością, co oznacza, że sprzedawcy tracą wiele transakcji. Dlatego postawiliśmy na maksymalną prostotę – zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Nasza bramka integruje się z popularnymi platformami e-commerce za pomocą gotowych rozszerzeń, a kupujący mogą wybrać swój język i preferowaną metodę płatności – powiedział Rafał Gołębiewski, Head of SMB Poland, Germany and Nordics.
W kontekście rynku e-commerce warto przypomnieć o rozszerzeniu współpracy fintechu Klarna z firmą Kazar. Klienci sklepu internetowego polskiej marki modowej mogą skorzystać z rozwiązań płatniczych oferowanych przez Klarnę, takich jak „Zapłać za 30 dni” oraz „Zapłać w 3 ratach 0%”. Usługi dostępne są dla kupujących w całej Europie, w tym w Polsce.
Z kolei fintech Revolut udostępnił w swojej aplikacji możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej dla klientów z Polski. Aby skorzystać z usługi Transport publiczny, należy uaktualnić aplikację Revolut, wybrać zakładkę Więcej (dolne menu) i dotknąć ikonki Transport (z autobusem). Następnie, wybrać z listy (w górnym prawym rogu) jedną z ponad 50 miejscowości i typ biletu (w niektórych miastach należy wpisać dodatkowe dane, np. numer linii lub pojazdu) oraz potwierdzić płatność. Polska jest pierwszym krajem, gdzie fintech wprowadził takie rozwiązanie.