Warto przypomnieć, że podobne rozwiązanie jest już dostępne na rynku. Chodzi o kasoterminale iPOS. eService i Posnet zapewniają jednak, że ich urządzenie jest zdecydowanie bardziej mobilne i pozwala na pełną integrację z systemem kasowym danej restauracji – przez otwarte API. Z PosPaya skorzystać mogą tylko użytkownicy sieci eService.

Kasoterminal PosPay w sprzedaży już od stycznia. Kosztuje 1699 zł netto

Głównymi modułami, z których składa się urządzenie są: drukarka fiskalna z wyświetlaczem i aplikacja sprzedażowa, opracowane przez konstruktorów Posnet oraz nowoczesny terminal płatniczy Smart D220 i autorska aplikacja płatnicza, których dostawcą jest eService. Wytrzymałe akumulatory (6800 mAh), niewielkie rozmiary i wykorzystanie mobilnej transmisji danych GSM lub sieci Wi-Fi mają sprawić, że PosPay będzie mógł pracować w dowolnym miejscu. Sprzęt pozwala na akceptacje płatności zbliżeniowych, jak i kart z paskiem magnetycznym oraz mikroprocesorem.

Terminal fiskalny kosztuje 1699 zł netto, a do ceny należy jeszcze doliczyć miesięczny abonament w wysokości 35 zł netto. W ramach abonamentu klient otrzymuje:

  • wynajem terminala płatniczego DD20,
  • dożywotni serwis terminala,
  • w przypadku awarii czas jej usunięcia ma wynosić maksymalnie 2 dni robocze,
  • gwarancja na pamięć fiskalną w drukarce – 5 lat,
  • transmisje danych GSM (usługa płatności elektronicznych oraz aktualizacja oprogramowania),
  • licencję na aplikację kasowo-drukarkową.

Na szczęście dla drobnych przedsiębiorców PosPay będzie częściowo dostępny także w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Dlaczego częściowo? Programem Polska Bezgotówkowa będzie objęty tylko terminal DD20, a nie całe urządzenie. Punkt handlowo-usługowy może aplikować maksymalnie o 3 terminale i przez 12 miesięcy nie będzie ponosił kosztów transakcji. Bez Programu Polska Bezgotówkowa koszty transakcji w PosPay są takie same jak w przypadku zwykłych terminali- 0,69% dla kart Visa i 0,79% dla plastików Mastercard. Z kolei opłata transakcyjna dla operacji autoryzowanych wynosi 0,03 zł.

Terminale fiskalne od eService i Posnetu pojawią się w sprzedaży już w styczniu 2019 roku. Urządzenia będzie można kupić przez sieć partnerską Posnet.