Proces płatności z wykorzystaniem systemu kevin. opartego na modelu PIS (Payment Initation Service) ma być w sklepach internetowych równie wygodny, jak przy przelewach typu pay-by-link. To rodzaj płatności, który nie wymaga ręcznego wprowadzania danych o transakcji i odbiorcy – czytamy w komunikacie.

Współpraca eService i fintechu kevin.

– Nasza współpraca przyczyni się do zwiększenia wachlarza dostępnych metod płatności w bramce płatniczej. Oznacza również efektywny proces płatności oraz zapewnia jej najwyższego poziomu bezpieczeństwa, a jednocześnie pozwala na zwiększenie zasięgu działania dostawców produktów i usług korzystających z rozwiązań eService. Partnerstwo na polskim rynku to pierwszy krok – jako część EVO Payments planujemy wykorzystywać je również na rynkach zagranicznych, m.in. w Czechach, Słowacji, Rumunii i Węgrzech – mówi Zdzisław Mikłaszewicz, Dyrektor Biura Strategii i Rozwoju Produktów  eService.

Na początku bieżącego roku fintech kevin. deklarował, że ma ambitne plany rozwoju na polskim rynku. Spółka chce zrewolucjonizować usługi tradycyjnych płatności kartą, POS oraz płatności online. Obecnie w Polsce firma oferuje płatności między kontami.

Na razie usługi fintechu są dostępne w 21 krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a do połowy 2022 roku spółka swoim zasięgiem obejmie w sumie 28 krajów EOG. kevin. to obecnie zespół ponad 100 pracowników w siedmiu krajach. Firma planuje zwiększyć zatrudnienie do ponad 350 pracowników w 2022 roku.

Spółka posiada licencję instytucji płatniczej wydaną przez Bank Centralny Litwy, umożliwiającą świadczenie usług płatniczych na terenie wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. W Polsce na czele kevin. stoi Krzysztof Hejduk.