Ankr (ANKR) jest dostawcą infrastruktury Web 3.0, oferującym globalnie rozproszoną sieć węzłów dla wielołańcuchowego dostępu w ponad 40 blockchainach. Umożliwia inwestorom handel swoimi aktywami przy jednoczesnym uzyskaniu płynności dzięki integracji z aplikacjami DeFi. Inwestorzy ANKR mogą uczestniczyć w zasilaniu i głosowaniu w aplikacji wykorzystujących system oprogramowania ANKR – czytamy w komunikacie.

Ankr, Bancor, dYdX i 0x dostępne na platformie eToro

Z kolei Bancor (BNT) to protokół blockchain, który umożliwia użytkownikom bezpośrednią wymianę kryptowalut bez potrzeby korzystania z pośredniczącej platformy wymiany. BNT był pierwszym „animatorem rynku” na blockchainie Ethereum. Posiada szereg innych korzyści, w tym ubezpieczenie od nietrwałych strat ponoszonych przez dostawców płynności na automatycznych animatorach rynku. Inwestorzy w token BNT uzyskują przychody z procentu opłat transakcyjnych uiszczanych przez użytkowników giełdy.

dYdX (DYDX) to zdecentralizowana platforma handlowa zbudowana w sieci Ethereum. Platforma jest obsługiwana przez token DYDX, który oferuje posiadaczom zniżki na opłaty oraz możliwość obstawiania, aby zdobywać nagrody i uczestniczyć w zarządzaniu.

Natomiast giełda 0x (ZRX) była jedną z pierwszych zdecentralizowanych w blockchainie Ethereum, ale teraz przeszła do agregacji płynności wśród zautomatyzowanych animatorów rynku i innych inteligentnych kontraktów ułatwiających wymianę tokenów w tym blockchainie oraz w łańcuchu bocznym Polygon. Token ZRX ułatwia głosowanie i podejmowanie decyzji w społeczności 0x.

Na razie tokeny te nie będą dostępne dla użytkowników eToro w USA.