Podpis kwalifikowany to technologia której nie sposób dziś nie docenić. Nie chodzi tu już tylko o wygodę użytkowania czy automatyzację procesów, ale przede wszystkim o aspekt pro-środowiskowy oraz redukcję kosztów magazynowania dokumentów. Całkiem niedawno Signius wraz z EuroCert udostępniły bezpłatne pakiety podpisów kwalifikowanych dla firm i organizacji wspierających Ukraińców w Polsce. 

EuroCert wypuszcza na rynek nowy format e-podpisu

Sygnatura ECSigner umożliwia kwalifikowane zatwierdzanie wszelkiego rodzaju dokumentów z dowolnego miejsca na świecie. Wszystko odbywa się bez klasycznej karty i czytnika, dzięki specjalnemu podpisowi umieszczonemu w chmurze.

Z rozwiązania mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, firmy z sektora B2B, jak i administracja publiczna. Dzięki ECSigner firmy działające w modelu B2B mogą m.in. ratyfikować cyfrowe umowy cywilno-prawne. Rozwiązanie oferowane przez EuroCert ma także ułatwiać udział w przetargach, wystawianie faktur czy prowadzenie teczek pracowniczych. Każdy z takich dokumentów można dzisiaj podpisać cyfrowo.

— ECSigner pozwala między innymi obsługiwać platformę ePUAP czy kontaktować się z UODO. Nasze narzędzie pozwala też sprawnie obsługiwać petentów. Umożliwia błyskawiczne wydawanie zaświadczeń urzędowych, dokumentów dotyczących postępowań przetargowych czy obsługę wniosków. Jednocześnie zapewniamy, że podpis chmurowy ECSigner można stosować tak samo i do tych samych celów jak popularne rozwiązanie klasycznego podpisu kwalifikowanego dostarczanego w formie karty i czytnika – mówi Łukasz Konikiewicz z EuroCert.

Dzięki zgodności z unijnym rozporządzeniem eIDAS ma on taką samą moc prawną jak  własnoręczny podpis w obiegu dokumentów elektronicznych. Po wydaniu przez EuroCert podpisu kwalifikowanego i podpisaniu umowy, można od razu zacząć korzystać z rozwiązania. Do złożenia podpisu wystarczy komputer/laptop lub smartfon na którym wyświetli się jednorazowe hasło dostępowe.

Używając oprogramowania SecureDoc 2.0 lub AdobeReader, użytkownik w ciągu minuty może podpisać elektronicznie dokumenty w dowolnym miejscu i czasie. Powyższe rozwiązanie to także zaufany cyfrowy identyfikator tożsamości – czytamy w komunikacie.