Według Financial Times Everli zalicza się do najszybciej rozwijających się firm w Europie. Wskaźnik CAGR za lata 2017-2020 dla Everli wyniósł 159,01 %, a przychody w tym okresie wzrosły do 100 mln euro – czytamy w komunikacie.

Everli chce przyspieszyć zagraniczną ekspansję

W ostatnich dniach, w ramach rundy inwestycyjnej serii C, firma pozyskała dodatkowe 22 mln euro. Dzięki umowie z United Ventures, włoską firmą venture capital specjalizującą się w inwestycjach w technologie cyfrowe, Everli zamierza przyspieszyć swoją ekspansję na zagranicznych rynkach.

— Niewiele sektorów ewoluowało w ostatnich latach tak szybko, jak handel artykułami spożywczymi online. Od jakiegoś czasu z zainteresowaniem śledzimy postępy Everli i dlatego dzisiaj wspieramy je w kolejnej fazie jej międzynarodowej ekspansji. — skomentował inwestycję Fabio Pirovano, partner funduszu United Ventures.

Z usługi Everli może już korzystać co czwarty mieszkaniec w Polsce. Firma działa obecnie w 47 miastach i zamierza rozszerzyć swoją obecność w miejscowościach, które liczą do 100 tys. mieszkańców. Od początku 2021 roku z oferty Everli korzystać mogą mieszkańcy Białegostoku, Bielsko-Białej, Gliwic, Rudy Śląskiej, Zabrza i Częstochowy.