Marketplace płatności Comfino został uruchomiony w 2021 roku przez spółkę Comperia.pl. Początkowo rozwiązanie było przeznaczone dla e-commerce, obecnie dostępne jest także w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych. Wtyczkę Comfino można pobrać dla swojego e-sklepu poprzez platformę typu SaaS, taką jak Shoper, lub bezpośrednio za pomocą Comfino.pl.

Comperia.pl i Shoper rozpoczynają współpracę

Z perspektywy sklepów internetowych Comfino działa jak wtyczka. Po jej zaimplementowaniu przez e-sklep kupujący otrzymują dostęp do różnych opcji zapłaty za produkty lub usługi. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, proponowane metody finansowania są dopasowane do konkretnego klienta.

W sklepach internetowych Shoper aplikacja Comfino umożliwia konfigurację z poziomu panelu administracyjnego. Sprzedawcy nie muszą oddzielnie negocjować warunków dodania nowych form finansowania z bankami, firmami pożyczkowymi czy dostawcami płatności odroczonych.

– Szeroki wybór płatności ratalnych, dopasowanych do potrzeb konsumentów, jest jednym z głównych trendów w rozwoju e-handlu. Dlatego dodanie aplikacji Comfino do naszego portfolio usług finansowania zakupów pomoże sprzedawcom korzystającym z Shoper zdobyć nowych klientów i sfinalizować więcej transakcji w wygodny sposób – mówi Łukasz Piechowiak, Head of Financial Services w Shoper.

– Każdy sklep korzystający z oprogramowania Shoper będzie mógł szybko i bez potrzeby angażowania programistów włączyć u siebie finansowanie od Comfino, a nasze algorytmy sprawią, że każdy klient danego sklepu internetowego znajdzie rozwiązanie finansowe dla siebie. Co ważne, każdy e-sklep, który posiada placówkę stacjonarną, będzie miał możliwość skorzystania z płatności Comfino również w niej – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl.