Po przejściu po raz pierwszy procesu weryfikacji tożsamości za pomocą jednej z dostępnych na platformie i wybranej przez klienta metody, przy kolejnym procesie weryfikacji, klient – korzystając z tych danych – może w ciągu kilku sekund potwierdzić swoją tożsamość (reusable KYC).

Nowe rozwiązanie dla branży krypto od Authologic

– Stworzyliśmy produkt bazujący na naszym podstawowym rozwiązaniu, ale dający nowe możliwości światu krypto. Przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa, dążymy do tego, by cały proces był jak najprostszy – zarówno dla użytkowników, jak i firm korzystających z naszych usług. Dzięki temu nie tylko przyspieszamy weryfikację, ale także zmniejszamy koszty – mówi Jarosław Sygitowicz z Authologic.

– Rezultat naszej pracy jest bardzo istotny również z perspektywy prawnej. Unia Europejska prawdopodobnie wprowadzi szczegółowe restrykcje dotyczące zakładania walletów. Wtedy odpowiednia procedura KYC będzie koniecznością – komentuje Krzysztof Klimczak z Authologic.

Platforma agreguje metody umożliwiające dynamiczną weryfikację poprzez dane bankowe, dokumenty cyfrowe i dane biometryczne. Authologic działa w ponad 200 krajach, obsługując ponad 3800  dostawców weryfikacji tożsamości.

Klientami Authologic są między innymi Siepomaga.pl, Santander Leasing, TU Europa, Medicept,  TerraLand.io, czy Starfunds.