Doconomy działa od 2018 roku. Fintech zajmuje się dostarczaniem rozwiązań cyfrowych, które są wykorzystywane do śledzenia i mierzenia śladu węglowego. Kalkulator śladu węglowego ma zwiększać świadomość klientów, by podejmowali bardziej proekologiczne decyzje konsumenckie.

Kolejne marki zwracają uwagę na ślad węglowy i wodny. Po technologię Doconomy sięgnął m.in. Mastercard tworząc Nowy Kalkulator Śladu Węglowego. Banki i instytucje finansowe mogą oferować swoim klientom kalkulator udostępniany przez Mastercard zapewniając im wiedzę na temat emisji dwutlenku węgla.

Obliczenia Doconomy oparte są na metodologii Indeksu Åland, który przedstawia wpływ transakcji na ślad węglowy, a od niedawna również na wykorzystanie słodkiej wody.

Plany ekspansji

Pozyskane środki mają zostać wykorzystane na zatrudnienie większej liczby pracowników. Dzięki temu fintech będzie mógł udostępniać swoje usługi na 10 kolejnych rynkach jeszcze w 2021 r.

Doconomy obecnie działa w 20 krajach. Fintech odpowiada za przetwarzanie miesięcznie około 90 milionów obliczeń emisji dwutlenku węgla dla swoich klientów. Do grona partnerów Doconomy zalicza się m.in Klarna oraz Nordea. W Polsce jako pierwszy bank współpracę z Doconomy nawiązał BNP Paribas.