Runda finansowania była współprowadzona przez CommerzVentures, Citi Ventures, zespół venture capital Citigroup oraz Ingka Investments. Dodatkowo w rundzie udział wzięli również inwestorzy z Mastercard i Ålandsbanken. Doconomy zajmuje się dostarczaniem rozwiązań cyfrowych, które są wykorzystywane do śledzenia i mierzenia śladu węglowego.

Fintech Doconomy w poszukiwaniu nowych talentów

Fintech zebrał 19 mln dolarów , aby przyspieszyć ekspansję i rekrutację nowych talentów. Doconomy chce dodatkowo pomóc w dalszym rozwoju portfolio Impact Applied, umożliwiając obliczenia wpływu na środowisko produktów, transakcji finansowych, stylu życia i korporacji, które będą inspirować do dalszych działań na rzecz klimatu na całym świecie.

Platforma współpracowała dotychczas np. z Ramową Konwencją Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC), aby uruchomić Kalkulator Stylu Życia Węgla podczas COP26. Technologia tej firmy jest już wykorzystywana w 30 krajach przez znane marki i banki.

W Polsce z Doconomy współpracuje BNP Paribas, a obie spółki opracowują specjalną aplikację pozwalającą mierzyć śląd węglowy. Aplikacja udostępniona polskim klientom ma się nazywać GreenUp, ale na razie nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku. Jej start był już kilkukrotnie przekładany.

Doconomy udostępniło swój kalkulator śladu węglowego między inny dzięki współpracy z Mastercard. Dzięki temu rozwiązanie mogą wdrożyć banki i fintechy z całego świata.