Kwota inwestycji nie została ujawniona. Środki zostaną przeznaczone na realizację projektów budujących skalę biznesu i umacniających pozycję spółki na rynku dostawców rozwiązań biznesowych dla sektora małych i średnich firm. Rolę wyłączonego doradcy finansowego iPOS w procesie pozyskania kapitału pełnił Excalibur Capital.

Polski fintech iPOS otrzymuje dofinansowanie

iPOS tworzy system łączący funkcje kasy fiskalnej, terminala płatniczego i systemu do zarządzania sprzedażą. Połączenie tych wszystkich funkcji składa się na zintegrowaną technologię kasoterminala, dzięki której możliwa jest praca zarówno w trybie stacjonarnym, jak i mobilnym, a chmurowy system iPOS web umożliwia zdalne zarządzanie firmą.

– Pozyskanie kapitału od nowych inwestorów to dowód na to, że dotychczasowy rozwój naszej portfelowej spółki został dostrzeżony, a ona sama dobrze rokuje na przyszłość. Dla Grupy OEX to również znak, że w jej portfelu znajduje się spółka o perspektywicznym modelu biznesowym na trajektorii do uzyskania trwałej rentowności i z szansą na zwiększenie wartości dla wszystkich swoich akcjonariuszy – mówi Tomasz Kwiecień, członek Zarządu OEX SA.

Po podniesieniu kapitału spółki OEX SA pozostaje jej dominującej akcjonariuszem z udziałem 84%. iPOS to druga obok Open Loyalty spółka giełdowej Grupy OEX, znajdująca się na wczesnym etapie rozwoju.