Partner serwisu Visa dla biznesu

Fintech iwoca kończy działalność w Polsce

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 31 stycznia 2020, 16:55 Aktualizacja: 3 lutego 2020, 10:13

Brytyjski fintech iwoca podjął decyzję o nieudzielaniu kolejnych pożyczek w Polsce. Firma wysłała specjalny komunikat do klientów. Teraz fintech zamierza skupić się na rynkach brytyjskim i niemieckim.

Fintech iwoca kończy działalność w Polsce

– Informujemy, że podjęliśmy decyzję o nieudzielaniu kolejnych pożyczek w Polsce. W związku z tym wszystkie wnioski o finansowanie w iwoca nie będą już dalej rozpatrywane. W tej chwili skupiamy się wyłącznie na rozwoju naszych najlepiej prosperujących rynków, czyli brytyjskim i niemieckim oraz pracujemy nad wdrożeniem nowych produktów – czytamy w komunikacie.

iwoca nie udzieli już pożyczek polskim klientom

iwoca to brytyjski lendtech specjalizujący się w udzielaniu pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw. Spółka dostarcza także technologię do badania zdolności kredytowej i udzielania kredytów dla sektora MŚP. Fintech został założony 7 lat temu, a rentowność osiągnął w 2018 roku.

W lutym 2019 roku iwoca pozyskała 150 mln funtów dofinansowania. Wtedy przedstawiciele fintechu zapewniali, że w ciągu następnych 5 lat chcą udzielić pożyczek dla 100 tys. firm w Europie. Spółka obsługuje klientów, którzy chcą załatwić swoje sprawy online, bez potrzeby otwierania dodatkowego rachunku. W sumie od początku swojej działalności iwoca pozyskała 352 mln dolarów dofinansowania.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fintech-iwoca-konczy-dzialalnosc-w-polsce