Usługa jest już dostępna w Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji, Włoszech, Holandii i Hiszpanii, a wejście na rynek amerykański ma jeszcze bardziej umocnić pozycję Klarny. To właśnie działalność w USA jest największym źródłem przychodów dla fintechu założonego przez Sebastiana Siemiątkowskiego.

Fintech Klarna nawiązuje partnerstwo z eBay w USA

Kupujący mogą płacić za zakupy w serwisie eBay w USA za pomocą produktów Klarna Pay in 4, a także za pośrednictwem usługi Financing, która oferuje elastyczne plany płatności na większe kwoty.

Klarna niedawno wprowadziła również funkcję odsprzedaży dla amerykańskich kupujących korzystających z serwisu eBay. Za pomocą kilku dotknięć użytkownicy mogą wystawiać wcześniejsze zakupy opłacone za pomocą Klarny w serwisie eBay – wraz z wstępnie wypełnionymi opisami i zdjęciami. Od momentu uruchomienia rozwiązania w grudniu 2024 roku za pośrednictwem aplikacji Klarna wygenerowano ponad pół miliona ofert w serwisie eBay.

Ostatnio pisaliśmy, że Klarna przejmie obsługę pożyczek typu BNPL (kup teraz, zapłać później) dla firmy Walmart, zastępując swojego konkurenta – Affirm. Spółka przejmie obsługę pożyczek Walmart jeszcze w tym roku poprzez OnePay, startup fintech, w którym posiada większościowe udziały. Ma to jeszcze bardziej wzmocnić pozycję Klarny w USA.

Niemniej nie wszystko układa się po myśli szwedzkiego fintechu. Klarna wstrzymała plany pierwszej oferty publicznej na nowojorskiej giełdzie, w związku z zawirowaniami na rynku wywołanymi cłami nałożonymi przez prezydenta Donalda Trumpa. Wycena spółki oscyluje obecnie w granicach 15 mld USD, co jest znaczącym wzrostem porównania do 6,7 mld dolarów z 2022 roku. Niemniej wciąż sporo brakuje do rekordowych wartości z roku 2021 – wtedy szwedzka spółka była warta 46 mld USD. Mocną kartą w rękach Klarny może być jednak zysk osiągnięty w 2024 roku.