MyCointainer został założony w roku 2018 przez Bartosza Poźniaka, przedsiębiorcę z ponad 15-letnim doświadczeniem w budowaniu i rozwijaniu cyfrowych produktów, między innymi w bankach inwestycyjnych. Pracował m.in. w zespołach produktowych w Barclays i Deutsche Bank w Londynie.

24 mln zł na rozwój polskiego startupu

W rundzie inwestycyjnej MyCointainer przewodziły fundusze specjalizujące się w inwestycjach w startupy z obszarów krypto i Web3, takie jak: Maple Block, Shima Capital oraz giełda kryptowalut ByBit. W rundzie wzięli udział też inni inwestorzy ze świata krypto, a także aniołowie biznesu, w tym Bartek Pucek.

Platforma MyCointainer ma dziś ponad 110 tysięcy użytkowników, dla których wygenerowała dotychczas w nagrodach ponad 3 mln dolarów. Użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 100 kryptowalut i tokenów, w tym m.in. Polkadot, Cardano i Elrond. Spółka posiada licencję instytucji finansowej w Estonii, a jej najważniejsze rynki to obecnie Wielka Brytania, USA, Francja i Włochy. MyCointainer zatrudnia obecnie ponad 30 osób, z czego połowę zatrudnił w ciągu ostatniego pół roku.

Pozyskane środki MyCointainer przeznaczy przede wszystkim na rozwój działalności w Europie, Azji na Bliskim Wschodzie. Spółka będzie też poszerzać ofertę m.in. o rozwiązania dla B2B. Polski startup planuje też powiększyć zespół, zatrudniając przede wszystkim inżynierów i deweloperów (w tym specjalizujących się w smart contracts), researcherów oraz ekspertów z wiedzą o blockchain do zespołów finansowych, produktowych i marketingowych.

Czym jest „staking”?

Staking to rozwiązanie, które co do zasady pozwala kryptowalutom i tokenom generować zysk. Całość działa w oparciu o algorytm Proof of Stake, przez co ma zużywać dużo mniej energii elektrycznej od rozwiązań opartych o Proof of Work.

W skrócie, w zamian za udział w procesie stakingu, użytkownik otrzymuje nagrody za weryfikację transakcji, zwiększając jednocześnie wartość swojego portfela. Tym samym wynagradzani jesteśmy za udostępnienie posiadanych tokenów do obsługi transakcji w zdecentralizowanych systemach.

Platforma MyCointainer będzie więc działać będzie niczym cyfrowa świnka skarbonka. Użytkownik kupuje lub przelewa do swojego portfela wybrane tokeny i generuje dzięki stakingowi dochód pasywny.