Aby zacząć korzystać z aplikacji należy ją aktywować. W tym celu trzeba podać adres mailowy, a następnie imię i nazwisko, PESEL, czy adres zamieszkania. Po wyrażeniu zgody na sprawdzenie danych w biurach informacji gospodarczej otrzymujemy limit kredytowy.

Już jest aplikacja mobilna od fintechu PayPo

Co oferuje sama aplikacja? To między innymi możliwość potwierdzania zakupów online za pomocą jednego kliknięcia. Apka umożliwia również odraczanie płatności w wybranych sklepach stacjonarnych. W tym celu należy wyświetlić kod wygenerowany w aplikacji, który następnie jest skanowany w sklepie. Po zatwierdzeniu transakcji w apce PayPo płatność zostanie odroczona. Na razie jednak takie rozwiązanie jest dostępne tylko w dwóch sklepach – CCC i Half Price.

Aplikacja PayPo daje także dostęp do wszystkich transakcji zrealizowanych z pomocą fintechu. Można tam na bieżąco sprawdzać swój limit zakupowy i harmonogram rat, zgłaszać zwroty, czy monitorować terminy spłat. Dzięki apce łatwiejsza ma być także sama spłata należności za zakupy lub pojedynczej raty. Nie trzeba się logować do panelu PayPo, wystarczy otworzyć aplikację i dokonać płatności.

Obecnie usługa BNPL od PayPo jest dostępna w ponad 25 tys. sklepów online. To między innymi takie marki jak Media Expert, Modivo, Olsen, Answear, Empik, Media Markt, CCC, Decathlon, Leroy Merlin, Sephora czy W.Kruk.