Klienci zyskali wgląd w to, co dzieje się ze zleconą wymianą i na jakim etapie procesu się ona znajduje, od wysłania płatności do zakończenia transakcji. Mogą też skorzystać z funkcji zautomatyzowanego powtarzania płatności – wystarczy, że wybiorą jednego z ostatnich 10 odbiorców.

Nowości dla klientów fintechu ProStream

Wcześniej czeski fintech uruchomił usługę monitoringu kursu walut, dzięki której klienci ProStream otrzymują bieżące powiadomienia o cenach walut. Wszystkie usługi dostępne na platformie są darmowe – czytamy w komunikacie.

Fintech ProStream, który zadebiutował w Polsce w ubiegłym roku, należy do grupy SAB Finance, która działa na rynku wymiany walut dla firm w Czechach. Firma oferuje niskie spready walutowe oraz darmowe przelewy SEPA i Swift. W komunikacie spółka wyjaśnia, że nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku do wymiany walut.

SAB Finance jest notowana na giełdzie w Pradze. Od 2004 roku grupa posiada licencję instytucji płatniczej Czeskiego Banku Narodowego. W Polsce SAB Finance działa na podstawie zgłoszenia działalności transgranicznej Komisji Nadzoru Finansowego.