Gdy kurs śledzonych walut osiągnie wskazany przez klienta poziom, platforma wysyła natychmiastowe powiadomienie poprzez SMS lub email. Dodatkowo możliwe jest regularne otrzymywanie bieżących informacji o kursach wybranych walut – wszystkich, które są obsługiwane przez ProStream.

Monitoring kursów walut dla klientów ProStream

– Mamy nadzieję, że nasza nowa usługa ułatwi monitorowanie kursów walut i pomoże firmom śledzić rynek walutowy w bardziej efektywny sposób. W ostatnim czasie byliśmy świadkami znaczącego osłabienia się polskiej waluty. Euro kosztuje dziś ponad 4,65 a dolar 4,35. Jeszcze przed miesiącem było to odpowiednio 4,40 za euro i poniżej 4 zł za dolara. Wierzymy, że czasie tak zmiennych kursów  monitoring jest szczególnie istotny dla wygody i bezpieczeństwa naszych klientów – mówi Václav Trnka, Dyrektor Produktu w ProStream.

Dodatkowo ProStream wprowadził możliwość sprawdzania najważniejszych kursów walutowych już na stronie głównej platformy.

Fintech ProStream, należy do grupy SAB Finance, która jest numerem jeden rynku wymiany walut dla firm w Czechach. Firma chce osiągnąć równie mocną pozycję na polskim dzięki rewolucyjnej ofercie – niskim spreadom walutowym oraz darmowym przelewom SEPA i Swift. ProStream nie pobiera marży za przewalutowanie, ani opłat ani za otwarcie i prowadzenie rachunku do wymiany walut.

SAB Finance jest notowana na giełdzie w Pradze. Od 2004 roku grupa posiada licencję instytucji płatniczej Czeskiego Banku Narodowego. W Polsce SAB Finance działa na podstawie zgłoszenia działalności transgranicznej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).