Zakres funkcji TL AIS obejmuje potwierdzenie tożsamości klienta (dane firmowe lub osobowe), autentykację konta bankowego oraz wykaz przeprowadzonych transakcji. Technologia wykorzystuje możliwości, jakie zapewnia unijna dyrektywa PSD2.

Współpraca TransactionLink i Blue Finance Polska

– TransactionLink planuje zainteresować tą usługą polskich i zagranicznych klientów. AIS przydatne jest zarówno spółkom działającym w modelu B2C, jak również B2B, w tym m.in. przedsiębiorstwom z branży pożyczkowej, telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej czy faktoringowej. Cieszę się, że będziemy mogli dostarczyć tę istotną funkcjonalność tak dynamicznie rozwijającej się spółce z branży pożyczek online – mówi Mateusz Pniewski, CEO TransactionLink.

Blue Finance Polska jest firmą finansującą, specjalizującą się w oferowaniu kredytów ratalnych. W Polsce firma operuje pod brandem Nexu.pl, który specjalizuje się w udzielaniu pożyczek ratalnych do 6 miesięcy na kwoty do 8000 zł. Możliwość korzystania z AIS zapewnia spółce dodatkowe przewagi konkurencyjne. Dzięki nowej funkcji, firma ograniczy wybrane ryzyka biznesowe i rozwinie proces digitalizacji usług.

Z kolei TransactionLink łączy dostawców fintechowych rozwiązań z klientami. Poprzez moduły zawarte w FinTech Appstore, firma udostępnia szereg rozwiązań technologicznych, takich jak wideo-weryfikacja, integracja z bazami danych i biurami kredytowymi, podpis kwalifikowany, windykacja-jako-usługa czy rozwiązania otwartej bankowości. Wszystkie funkcjonalności, zintegrowane w jednej API, dostarczane są w modelu „pay-as-you-go” (rozliczanie w zależności od rzeczywistego użycia) w ramach jednej umowy.