Twisto Pay to metoda płatności odroczonych, oferowana przez Twisto Polska. Akcjonariuszami spółki od początku jej istnienia są ING Bank Śląski i czeska spółka Twisto Payments. Obydwaj akcjonariusze zdecydowali się podnieść kapitał firmy o 17 mln zł. Finansowanie jest częścią kolejnej rundy inwestycyjnej, która wkrótce zostanie zamknięta – czytamy w komunikacie.

ING Bank Śląski i Twisto Payments inwestują w Twisto Polska

– ING Bank Śląski i imoje to nasi kluczowi partnerzy na polskim rynku. Wspólnie postawiliśmy pierwsze kroki w Polsce i odnieśliśmy sukces wchodząc do wielu sklepów, takich jak Szkła.com., 5.10.15 czy Diverse. Intensywnie pracujemy nad tym, by tę listę poszerzyć. Jednocześnie badamy możliwość współpracy z innymi PSP (payment service providers) by zająć pozycję lidera na szybko rosnącym rynku internetowych płatności odroczonych – mówi Michal Smida, założyciel i CEO Twisto.

Twisto Pay jest dostępne w około 700 sklepach internetowych, jako jedna z metod płatności w bramce płatniczej imoje ING Banku Śląskiego. Fintech zapowiada, że dzięki inwestycji akcjonariuszy już na początku 2021 r. liczba sklepów akceptujących Twisto Pay wzrośnie, czyniąc z firmy lidera płatności odroczonych w tym segmencie.

Twisto Pay to internetowe płatności odroczone, nie wymagające rejestracji. Pozwalają klientowi płacić w sklepie internetowym po 21 dniach od zakupu, bez dodatkowych kosztów i formalności, a sprzedawcy otrzymać pieniądze przelewem już następnego dnia – czytamy w komunikacie.

Czeski fintech oferuje również aplikację połączoną z kartą wirtualną, która umożliwia odroczenie płatności w każdym sklepie internetowym i stacjonarnym akceptującym Mastercard. Z tej opcji korzysta w Polsce ponad 70 tys. zarejestrowanych użytkowników. Niedawno Twisto podniosło limity wydatków, udostępniane klientom. Średni miesięczny limit wynosi obecnie 2,9 tys. zł.