„Płać z Klarna” na platformach płatniczych Viva Wallet zostanie w pierwszej kolejności wdrożona na wybranych rynkach europejskich, m.in. w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii – czytamy w komunikacie.

Viva Wallet łączy siły z Klarną

Rozwiązania Klarny będą dostępne dla sklepów i punktów usługowych, które obsługują klientów z wykorzystaniem aplikacji Viva Wallet POS. To aplikacja, które zamienia smartfon z systemem Android w terminal do przyjmowania płatności zbliżeniowych. Nową metodę płatności będą mogły udostępniać także e-sklepy, które korzystają z bramki „Smart Checkout” od Viva Wallet.

Sprzedawcy korzystający z usług Viva Wallet, za pomocą Klarny mogą oferować swoim klientom opcje: zapłać w 3 dni, zapłać w 30 dni, zapłać teraz lub zdecyduj się na finansowanie. Ta ostatnia możliwość, pozwala kupującym rozłożyć płatność w czasie – na okres od 3 do 36 miesięcy.

– Cieszymy się, że możemy dodać takiego przyszłościowego i wiodącego globalnego gracza w branży płatniczej do naszej stale rosnącej listy partnerów. Wspólnie poprawiamy jakość zakupów, aby dopasować ją do potrzeb współczesnego konsumenta, jednocześnie czyniąc proces integracji tak przystępnym i prostym, jak to tylko możliwe dla firm, którzy chcą skorzystać z tego globalnego trendu w płatnościach – komentuje Alexandros Pappas, dyrektor ds. handlu elektronicznego. w Viva Wallet.

Viva Wallet to grecki challenger bank działający na 24 rynkach. Fintech oferuje firmom rozwiązania płatności cyfrowych i wbudowane usługi bankowe. W swojej ofercie ma m.in. wspomnianą aplikację, która zamienia urządzenie mobilne z Androidem w terminal płatniczy oraz bramkę płatności „Smart Checkout”.