Użytkownicy mogą już dokonywać przelewów za pomocą metody PrivatMoney w dolarach amerykańskich i euro bezpośrednio w aplikacji mobilnej Zen.com. Wkrótce wprowadzona zostanie również możliwość realizowania przelewów w złotówkach.

Przelewy na Ukrainę od Zen.com i PrivatBanku

Klienci, aby dokonać przelewu muszą podać pełne imię i nazwisko odbiorcy, numer karty bankowej lub konta. W ramach promocji użytkownicy Zen przez pierwsze trzy miesiące po uruchomieniu usługi mogą cieszyć się opłatą w wysokości 0%. Oznacza to, że ani nadawca, ani odbiorca nie ponoszą żadnych opłat za przelewy metodą PrivatMoney.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o udostępnieniu przez Zen.com polskich numerów IBAN we współpracy z Aion Bankiem. Dostęp do lokalnych numerów PL IBAN upraszcza proces dokonywania przelewów i płatności, co jest szczególnie istotne dla polskich użytkowników, którzy np. prowadzą działalność gospodarczą lub realizują międzynarodowe transakcje.

Z kolei w połowie czerwca fintech Zen.com nawiązał współpracę z Visa. W wyniku podpisanego porozumienia klienci Zen już wkrótce będą mogli korzystać z płatności transgranicznych, wykorzystując do tego technologię Visa Direct Push Payments. Wdrożenie spodziewane jest jeszcze w tym roku.