Opaska ma kosztować około 250 PLN i pojawi się na polskim rynku w ciągu kilku najbliższych dni. Za jej pomocą będzie można dokonywać płatności zbliżeniowych w każdym punkcie, gdzie są one akceptowane – a więc praktycznie w całej Polsce.

Zen ze wsparciem płatności w Xiaomi Mi Band 6

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób czekało na premierę urządzenia takiego jak Mi Smart Band 6, dlatego naszym priorytetem stało się umożliwienie użytkownikom korzystania z pełni jej funkcjonalności już w dniu premiery na polskim rynku – Michał Bogusławski, Commercial Director w Zen.com.

Implementacja tej formy płatności była możliwa dzięki współpracy Zen z międzynarodową firmą SIA – budującą i udostępniającą infrastruktury pod usługi płatnicze. To właśnie ona wspierała fintech, m.in. przy wdrożeniu jego kart do Apple Pay czy Google Pay.

Co jeszcze oferuje Zen? To między innymi przelewy na numer telefonu, karta płatnicza od Mastercard, czy możliwość wymiany waluty po atrakcyjnych kursach. Użytkownicy Zen mogą także korzystać z polskich numerów IBAN.

Z kolei w czerwcu Zen poinformował klientów o zmianach w cenniku.