W ramach partnerstwa Fintek.pl i Cobin Angels realizują cykl wideopodcastów My Business Angel Way. W ostatnim odcinku gościem Rafał Tomaszewskiego, redaktora naczelnego Fintek.pl i Roberta Ługowskiego, partnera zarządzającego Cobin Angels był Wiktor Namysł, anioł biznesu i partner w firmie consultingowej.

Odcinek pt. „Deal sourcing i wycena startupów. Jak znaleźć przyszłego jednorożca?” można obejrzeć pod wskazanym linkiem. Znajdziecie tam także wcześniejsze dwa odcinki.

Business Angel of the Year 2021 by Cobin Angels

Nagroda Business Angel of the Year przyznawana jest w czterech kategoriach:

  • Anioł Biznesu Roku – dla najwybitniejszego inwestora anioła w 2021 roku,
  • Debiutant Roku – dla najlepszego debiutującego inwestora,
  • Nagroda Ekosystemu – przyznawana przez społeczność startupową dla najbardziej zaangażowanych aniołów biznesu, którzy służą jako mentorzy i budują cały rynek,
  • Venture Award poprzez VCLeaders – wyróżniając fundusz VC za współinwestycje z aniołami biznesu i działania budujące ekosystem.

Swoich kandydatów można zgłaszać pod tym linkiem. Zwycięzców poznamy podczas hybrydowej Gali, która odbędzie się 15 lutego.

Każdy z laureatów nagrody Anioł Biznesu Roku to seryjny inwestor, który dąży do poszerzania swojego portfela o różnorodne przedsięwzięcia, a także wnosi wartość i wspiera rozwój i wzrost startupów, które ma pod swoimi skrzydłami. W poprzednich latach, spośród licznych nominacji Kapituła Nagrody wybrała kandydatów, którzy wyróżniali się smykałką do biznesu, odwagą w podejmowaniu ryzyka oraz zaangażowaniem we współpracę z założycielami startupów na równi z nimi. Byli to: Paweł Kastory (2020), Marcin Tchórzewski (2020, Debiutant), Paweł Zylm (2020, Nagroda Ekosystemu), Wojciech Kostrzewa (2019), Dawid Urban (2018).