Rozmowy w ramach cyklu prowadzą Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl i Robert Ługowski, partner zarządzający Cobin Angels. Jeśli jeszcze nie widzieliście poprzednich odcinków to pierwszy z nich można znaleźć tutaj – Kim są aniołowie biznesu? My Business Angel Way #1. Z kolei link do drugiego odcinka dostępny jest w tym miejscu – Osobista strategia inwestycyjna. My Business Angel Way #2.

O szukaniu okazji inwestycyjnych, startupach i jednorożcach

Nie przez przypadek gościem odcinka o tropieniu przyszłych jednorożców był Wiktor Namysł. Ma on w swoim portfolio inwestycję w spółkę DocPlanner, która według doniesień prasowych osiągnęła wycenę na ponad 1 mld USD i tym samym stała się pierwszym polskim jednorożcem. Ostatnio nasz rozmówca wziął udział w rundzie inwestycyjnej startupu Opontia. Jak ważna jest ocena zespołu startupu z punktu widzenia inwestora? Od czego zależy wycena młodej innowacyjnej firmy? To także tematy poruszone w rozmowie.

Cykl My Business Angel Way składa się z siedmiu podcastów o aniołach biznesu i inwestowaniu, emitowanych od grudnia 2021 do marca 2022 roku. W kolejnych odcinkach poruszone zostaną wątki m.in. pracy ze startupami, a także exitu, czyli wyjścia z inwestycji. Nowa seria rozmów ma związek w szczególności z konkursem Business Angel of the Year 2021, organizowanym przez Cobin Angels.

Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.