Pharmalink to dostawca rozwiązań logistycznych dla branży farmaceutycznej. W komunikacie czytamy, że wdrożenie aplikacji ma poprawiać komfort pracy i przyśpieszać rozliczenia z klientami. Dostawcy nie muszą martwić się wydawaniem reszty, co znacząco wpływa na przyśpieszenie procesu rozwożenia przesyłek.

Softpos Polcard Go dostępny dla pracowników Pharmalink

Softpos PolCard Go pozwala sprzedawcy na akceptowanie płatności na dowolną kwotę. W przypadku transakcji powyżej 100 zł, które wymagają uwierzytelnienia kodem PIN, klienci mogą wprowadzić kod PIN bezpośrednio na ekranie telefonu sprzedawcy. Po każdym wciśnięciu, cyfry losowo zmieniają swoją pozycję, co zapobiega zidentyfikowaniu kodu PIN klienta przez osoby trzecie. Potwierdzenie transakcji może otrzymać na adres e-mail wskazany podczas realizacji transakcji.

Jak to działa? Aby dokonać płatności, klient przykłada do smartfona lub tabletu swoją kartę płatniczą, zegarek lub smartfon. Następnie autoryzuje transakcję na urządzeniu sprzedawcy z zainstalowaną aplikacją PolCard Go, a w razie potrzeby wpisuje kod PIN na ekranie urządzenia.

Po każdym wciśnięciu, cyfry losowo zmieniają swoją pozycję, co zapobiega zidentyfikowaniu kodu PIN klienta przez osoby trzecie. Aplikacja nie generuje papierowych wydruków, a potwierdzenie transakcji jest wysyłane mailem.

SoftPosy to projekty coraz popularniejsze na polskim rynku. Własne terminale w smartfonie rozwijają między innymi PayTel, polski fintech o nazwie SoftPos oraz banki ING i Credit Agricole.