Z rozwiązania ma korzystać już ponad 1 tys. użytkowników. PolCard Go jest dedykowany mobilnym sprzedawcom, usługodawcom działającym w terenie, podmiotom z branży HoReCa, czy przedsiębiorcom świadczącym usługi w domu lub u klienta. Aplikacja ma sprawdzić się również w największych sieciach handlowych, aby rozładować ruch przy kasach.

PolCard Go od Fiserv Polska już dostępny

Jak to działa? Aby dokonać płatności, klient przykłada do smartfona lub tabletu swoją kartę płatniczą, zegarek lub smartfon. Następnie autoryzuje transakcję na urządzeniu sprzedawcy z zainstalowaną aplikacją PolCard Go, a w razie potrzeby wpisuje kod PIN na ekranie urządzenia.

Warunkiem płatności jest włączona usługa NFC na obu urządzeniach. Po każdym wciśnięciu, cyfry losowo zmieniają swoją pozycję, co zapobiega zidentyfikowaniu kodu PIN klienta przez osoby trzecie. Potwierdzenie transakcji może otrzymać na adres e-mail wskazany podczas realizacji transakcji.

Wbudowany w rozwiązanie interfejs App2App pozwala na pełną integrację z szeregiem aplikacji i systemów wykorzystywanych m.in. w branży kurierskiej czy gastronomii. Aplikację PolCard Go można pobrać ze sklepu Google Play, a jej obecna wersja jest kompatybilna z systemem Android 8.1 lub wyższym. Apka jest oferowana przedsiębiorcom za darmo w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Od września zeszłego rynku na polskim rynku dostępna jest także aplikacja płatnicza od SoftPos i Wordline. Dzięki nowej wersji można akceptować także transakcje zbliżeniowe wymagające podania kodu PIN – czyli te powyżej 100 złotych.