Bank wyjaśnia, że ofertę ma wyróżniać prosty proces wnioskowania online i niski poziom opłat. Po spełnieniu kilku warunków korzystanie z rachunku jest w pełni darmowe.

VeloBank udostępnia konto dla JDG na kilka kliknięć

VeloKonto Firma to rachunek dla jednoosobowych działalności gospodarczych, który można założyć bez wychodzenia z domu. Do dopełnienia formalności potrzebny jest NIP i REGON, dowód osobisty oraz urządzenie, które pozwoli na nagranie twarzy przy dobrym oświetleniu. Cały proces wnioskowania może odbyć się online, klient nie musi na żadnym etapie pojawiać się fizycznie w banku, bo kartę do rachunku otrzyma pocztą.

VeloBank wyjaśnia w komunikacie, że rachunek ma łatwe do spełnienia warunki, które umożliwiają eliminację opłaty miesięcznej za rachunek. Wystarczy, że przedsiębiorca zrealizuje 1 przelew do ZUS na min. 300 zł miesięcznie lub zapewni wpływy zewnętrzne (spoza VeloBanku) na rachunek na kwotę min. 5 000 zł, a bank nie pobierze opłaty za prowadzenie konta.

Karta debetowa Mastercard Business Card wydawana do rachunku firmowego jest bezpłatna jeśli w ciągu miesiąca użytkownik wykona nią transakcje bezgotówkowe na zaledwie 300 zł. Bezpłatne są również przelewy elektroniczne do Urzędu Skarbowego oraz wydanie karty do rachunku czy wypłaty z bankomatów firmy Planet Cash. VeloBank nie pobiera też prowizji za przewalutowanie transakcji dokonanej w walucie innej niż waluta rozliczeniowa karty.