W VeloBanku co miesiąc wydaje się około 30 tys. kart płatniczych. Od września w portfelach nowych klientów banku zagoszczą ich najnowsze wersje, powstałe z plastiku pochodzącego w 100 proc. z recyklingu – czytamy w komunikacie.

Nowe karty płatnicze od VeloBanku

– Koperta oraz dokument, do którego dołączamy nową kartę, wyprodukowane są z papieru z recyklingu, z certyfikatem FSC potwierdzającym, że pochodzi on z drzew ze zrównoważonych upraw leśnych. Ponadto, karty są też gotowe do przetworzenia, gdy skończą swój cykl życia – mówi Adrian Adamowicz, Członek Zarządu ds. bankowości detalicznej i korporacyjnej VeloBanku.

Wprowadzone od września nowe wzory kart płatniczych VeloBanku mają cechować się zwiększonym poziomem bezpieczeństwa. Dane są przeniesione na rewers, dzięki czemu zmniejszona została szansa na ich pozyskanie przez osoby postronne. Wygodę użytkowania docenią też osoby niewidome i słabowidzące, ponieważ  blind notch umożliwia łatwe rozróżnienie rodzaju karty. Karty płatnicze zostały na awersie zaprojektowane pionowo, co w połączeniu z minimalistycznymi projektami graficznymi ma stanowić ich wyróżnik.

Posiadacze nowych kart w VeloBanku mogą także korzystać z portfeli cyfrowych Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz Swatch Pay. Kolejnymi korzyściami płynącymi z używania kart płatniczych wyprodukowanych przez Mastercard, jest szansa na nagrody dla zbierających punkty w programie lojalnościowym VeloChwile. Klienci mogą je zamieniać na upominki w takich kategoriach jak: podróże, sport, muzyka, kulinaria, rozrywka, zakupy, pomoc czy film i kultura.