Początki Tech To The Rescue sięgają 2020 roku. Celem fundacji jest łączenie firm IT z organizacjami non-profit, które potrzebują pomocy w budowaniu nowych rozwiązań. Do inicjatywy przystąpiło już przeszło 250 technologicznych firm i 300 organizacji non-profit z 12 krajów na całym świecie. Wspólnie z nimi fundacja zrealizowała ponad 50 projektów ukierunkowanych na poprawę życia milionów ludzi.

Ruszyła kampania #TechForUkraine

W związku z rosyjską agresją ukraińskie organizacje pozarządowe potrzebują pilnego wsparcia, również technologicznego. Muszą dostosować swoją działalność do nowej sytuacji, są przy tym narażone na cyberataki. Na ich potrzeby w tym zakresie ma odpowiadać najnowszy projekt polskiej fundacji, czyli kampania #TechForUkraine.

Do inicjatywy może przystąpić każda firma technologiczna, która jest gotowa wykorzystać swoje zasoby i czas na rzecz ukraińskich organizacji non-profit. Przy czym pomoc w ramach akcji udzielana jest pro bono. Tech To The Rescue w mediach społecznościowych ogłosiło, że do akcji przyłączyło się dotąd ponad 100 firm z różnych państw.

Fundacja podkreśla, że zapisy do projektu ciągle trwają. Zainteresowane podmioty mogą zgłaszać się poprzez formularz dostępny pod tym linkiem. Nadal też przyjmowane są zgłoszenia od organizacji non-profit, które działają na rzecz Ukrainy i potrzebują wsparcia technologicznego.