Gigant płatniczy otrzyma z góry wpływ w wysokości 11,7 mld dolarów i zachowa 45% udziałów w nowym podmiocie. Warto przypomnieć, że FIS kupiło Worldpay w 2019 roku za rekordową wtedy kwotę 43 mld USD.

FIS sprzedaje fintech Worldpay

Fidelity National Information Services (FIS) to jeden z największych dostawców technologii wykorzystywanych w usługach finansowych. Teraz spółka planuje wykorzystać wpływy z transakcji na spłatę zadłużenia i odkupienie akcji od obecnych akcjonariuszy. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta do pierwszego kwartału 2024 roku. Już wcześniej gigant płatniczy obniżył koszty o setki milionów dolarów poprzez zwolnienie 2600 pracowników, w tym 1000 wykonawców.

Oferta GTCR przeważyła nad ofertą Advent International, innej firmy, która także ubiegała się o przejęcie firmy – podaje Reuters. GTCR planuje sfinansować połowę transakcji poprzez finansowanie kapitałowe, a połowę poprzez pożyczki. Na czele Worldpay stanie Charles Drucker, były CEO spółki.

Sprzedaż udziałów pozostawi FIS z podstawową działalnością w zakresie systemów przetwarzających transakcje między bankami i innymi instytucjami finansowymi. Pod kontrolą firmy pozostanie także jednostka obsługująca firmy inwestycyjne.