To usługa pozwalająca na płatności przy użyciu smartwatcha Fitbit. Przypomnijmy, że w marcu bieżącego roku BZ WBK jako pierwszy bank w Polsce wprowadził na nasz rynek bliźniaczy system Garmin Pay, dla zegarków marki Garmin.

BZ WBK wprowadza Fitbit Pay. To prezent z okazji rebrandingu?

Fitbit Pay działa na dwóch modelach smartwatchy FitBit – Versa i Ionic ( i Ionic w wersji Adidas). Cena tego pierwszego nie przekracza 1 tys. złotych, natomiast model Ionic to wydatek rzędu 1,3-1,5 tys. PLN. Podobnie jak w przypadku Garmin Pay, aby zapłacić zegarkami Fitbit, należy zainstalować dedykowaną aplikację i podpiąć do niej kartę Visa lub Mastercard. O bezpieczeństwo ponownie zadba system tokenizacji.

Na razie nie wiadomo, czy kolejne banki także podążą śladem BZ WBK, tak jak miało to miejsce w przypadku Garmin Pay. Przypomnijmy, że od wdrożenia w Banku Zachodnim WBK płatności mobilne Garmin pojawiły się także w PKO Banku Polskim i w Nest Banku.

Fitbit Pay może być pewnego rodzaju niespodzianką z okazji przeprowadzanego właśnie rebrandingu. Już w najbliższy weekend aplikacja BZ WBK zmieni się w Santander mobile, a serwis transakcyjny zostanie przemianowany na Santander Internet. Wiele wskazuje na to, że rebranding zakończy się jeszcze w tym miesiącu. Po stronie klientów zmieni się przede wszystkim wygląd aplikacji i oznakowanie oddziałów, natomiast wszystkie umowy zawarte z bankiem pozostaną w mocy. Nie będzie konieczności zmiany loginu i hasła do bankowości elektronicznej, czy kodu PIN do karty płatniczej.

Wdrożenie Fitbit Pay sprawi, że BZ WBK/Santander Bank Polska będzie posiadał najszerszy portfel płatności mobilnych. Klienci banku mogą korzystać z Google Pay, Apple Pay, płatności HCE, BLIKA, Garmin Pay i już wkrótce Fitbit Pay. Dodatkowo w BZ WBK działają takie rozwiązania jak One Pay FX i ekspresowe przelewy SWIFT gpi.