Partner serwisu Visa dla biznesu

FlixBus rzuca wyzwanie BlaBlaCarowi. Uruchamia carpooling we Francji

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Elektromobilność
Opublikowano: 17 grudnia 2019, 11:35 Aktualizacja: 17 grudnia 2019, 13:01

Spółka FlixMobility uruchamia usługę carpoolingu o nazwie FlixCar. Na początek z nowego produktu skorzystają tylko pasażerowie we Francji. Usługa ma być całkowicie darmowa, ponieważ FlixCar nie wymaga prowizji od użytkowników. Płatność dokonywana jest bezpośrednio między pasażerem a kierowcą.

FlixBus rzuca wyzwanie BlaBlaCarowi. Uruchamia carpooling we Francji

Rejestracja na platformie ma być bardzo prosta, ponieważ wystarczą zaledwie 3 kliknięcia, aby rozpocząć wyszukiwanie przejazdu – czytamy w komunikacie. Na razie nie wiadomo kiedy FlixCar pojawi się na innych rynkach.

FlixCar startuje we Francji. Kiedy będzie dostępny w Polsce?

– Dzięki nowej usłudze nasi pasażerowie będą mogli łączyć przejazdy autobusem z usługą carpoolingu dla pierwszej i ostatniej mili, zwłaszcza w przypadku miejscowości, które są obecnie trudne lub niemożliwe do osiągnięcia za pomocą innych środków komunikacji publicznej lub które dysponują mniejszą liczbą połączeń – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający w Polsce i na Ukrainie.

Kilka miesięcy temu Michał Leman był gościem podcastu Fintek.pl. W rozmowie zdradził, że Polska jest jednym z najważniejszych rynków dla operatora FlixBusa, a co za tym idzie możemy się spodziewać, że FlixCar pojawi się w Polsce stosunkowo szybko. Nieco dłużej trzeba będzie poczekać na FlixTrain, czyli pociągi z logiem niemieckiej spółki. Zachęcamy do przesłuchania pełnego podcastu z Michałem Lemanem.

Wejście na rynek carpoolingu oznacza, że FlixBus odpowiada na wyzwanie rzucone firmie przez francuskiego BlaBlaCara. Od kilku miesięcy w Polsce można już korzystać z usług BlaBlaBusa, czyli przejazdów autobusowych oferowanych przez francuską spółkę. Klienci powinni być zadowoleni z takiego obrotu sprawy, ponieważ im większa konkurencja, tym niższe ceny i wyższa jakość świadczonych usług.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

flixbus-rzuca-wyzwanie-blablacarowi-uruchamia-carpooling-we-francji