Flutter jest nowoczesną technologią (stworzoną przez Google w 2017 roku), która umożliwia budowanie aplikacji mobilnych (iOS i Android) i komputery stacjonarne (Mac i PC) oraz przeglądarki internetowe z tej samej bazy kodu, co sprawia, że jest to niezwykle efektywne rozwiązanie. Popularność Fluttera stale rośnie i obecnie ta technologia jest wykorzystywana przy coraz większych projektach.

Jaką rolę w cyfrowej transformacji banków odegra Flutter?

Ponad 44% klientów w grupie wiekowej 18-34 po raz pierwszy rozpoczęło korzystanie z bankowości internetowej lub mobilnej w 2020 roku. Wkrótce bankowość cyfrowa nie będzie już opcjonalna, ale obowiązkowa. Trend ten dodatkowo przyspieszyła pandemia. Według raportu Boston Consulting Group, w jej wyniku aż 24% klientów chce zrezygnować z wizyt w fizycznych oddziałach.

Credit Agricole Bank Polska zdecydował się na zbudowanie nowej aplikacji “CA24 Mobile pełna korzyści” w technologii Flutter. Za stworzenie nowej aplikacji od strony technicznej odpowiedzialna była firma LeanCode wraz z innymi partnerami.

Zespół programistów składał się z ok. 30 programistów Flutter, którzy pracowali nad realizacją projektu przez około 12 miesięcy. Natomiast w cały projekt zaangażowanych było ponad 200 osób. Więcej szczegółów na jego temat można znaleźć w opublikowanym przez LeanCode Case Study.

Szczegóły całego projektu od strony technicznej i biznesowej będzie można poznać podczas najbliższego wydarzenia “Flutter Warsaw #17 – Flutter in Banking”, które odbędzie się 22 czerwca 2022 w Brain Embassy Czackiego w Warszawie oraz online. Osoby zainteresowane dołączeniem do wydarzenia mogą pobrać darmowy bilet poprzez platformę Eventbrite.