Food Town w Fabryce Norblina to pierwsze miejsce w Polsce, w którym na tak dużą skalę zainstalowano rozwiązanie oparte o technologię kas wirtualnych iPOS. W rozwiązaniu aplikacja fiskalna (czyli kasa fiskalna w formie oprogramowania) zainstalowana jest na terminalu płatniczym, który od tej pory służy nie tylko do przyjmowania płatności kartami, ale także do fiskalizacji sprzedaży – wydawania paragonów czy faktur.

Wirtualne kasy fiskalne w Fabryce Norblina

Rozwiązanie iPOS oparte o technologię kasy wirtualnej to system gastronomiczny zapewniający fiskalizację, analitykę, płatności bezgotówkowe oraz funkcjonalności niezbędne do obsługi w restauracjach. Terminal podłączony do 15-calowego, dotykowego monitora zastępuje tradycyjną drukarkę fiskalną, tym samym pozwalając przedsiębiorcom zaoszczędzić na jej zakupie około 3000 zł – czytamy w komunikacie.

Całość współpracuje z oprogramowaniem sprzedażowym iPOS zainstalowanym na ekranie z systemem Android. Dostawca rozwiązania deklaruje, że kasa wirtualna na terminalu może być zintegrowana z innymi systemami sprzedaży, więc mogą z niej korzystać firmy które nie posiadają oprogramowania sprzedażowego od iPOS.

Istotnym ułatwieniem ma być automatyzacja raportowania wyników oraz mechanizm służący do transparentnych rozliczeń między restauratorami a właścicielem Food Town. Restauratorzy nie muszą skupiać się na ręcznym tworzeniu zestawień ze sprzedaży ponieważ zarządca otrzymuje niezbędne informacje rozliczeniowe w czasie rzeczywistym i w sposób transparentny.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o zmianach w zarządzie fintechu iPOS – nowym prezesem został Tomasz Wejcman, który dołączył do spółki z Verifone. Odpowiadał tam za polski oddział, w tym m.in. za wyniki sprzedaży, politykę cenową a także za rozwój i wdrażanie produktów.