Ostatniej rundzie inwestycyjnej przewodzili nowi inwestorzy – Tiger Global i TCV. Udział w niej wzięli także dotychczasowi inwestorzy, tacy jak Valar, Alven, DST Gobal, czy Tencent. Od początku działalności fintech Qonto pozyskał w sumie 622 mln EUR.

Challenger bank Qonto pozyskuje 486 mln EUR

Qonto powstał w 2017 roku i obecnie obsługuje ponad 220 tys. klientów w czterech krajach – Francja, Niemcy, Włochy i Hiszpania. Spółka zatrudnia ponad 500 osób w swoich biurach w Paryżu, Berlinie, Mediolanie i w Barcelonie.

Teraz pieniądze mają zostać wykorzystane na potencjalne akwizycje, przyspieszenie wzrostu na obecnych rynkach, ekspansję do kolejnych krajów oraz czterokrotne zwiększenie zespołu do 2025 roku – z 500 do 2 tys. pracowników.

Fintech nie obsługuje milionów klientów jak inne challenger banki, takie jak Revolut, Monzo, czy N26, ale jego oferta jest skierowana wyłącznie do przedsiębiorców – skupiając się na sektorze MŚP i freelancerach.

Co oferuje Qonto? To między innymi konta z francuskim numerem IBAN, aplikacja i karta debetowa. Z poziomu aplikacji można monitorować transakcje, zarządzać wydatkami oraz korzystać z usług księgowych. Apka umożliwia także blokowanie karty, czy zmianę limitów transakcyjnych.